Bugünkü
Takvim

Sıra Yemen ve Cezayir'de mi?

ABONE OL
Sıra Yemen ve Cezayir'de mi?
MÜBAREK rejimini 18 günlük direnişle alaşağı eden göstericilerin başarısı 'Domino etkisi' beklentilerini güçlendirdi. Başkent Cezayir'de dün sokağa çıkan 2 bin gösterici, 30 bin polisin kuşatmasına aldırmadan "Rejim dışarı" sloganları attı. 1999'dan bu yana ülkeyi yöneten Abdülaziz Buteflika'nın gitmesini talep etti. Gösterilere kapatılan İslami Selamet Cephesi (FIS) liderlerinden Ali Belhac da katıldı. 400 kişi gözaltına alındı. Yemen'de ise 34 yıldır iktidarı elinde tutan Ali Abdullah Salih'e karşı başkent Sana'da yürüyen 4 bin genç "Mübarek'ten sonra sıra Ali'de" sloganıyla gösteri yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.