;
Mason işareti
Tam 31 yıldır 'ı yöneten (81) artık halkı tarafından istenmiyor. Mısırlılar Mübarek'in gitmesi için gün sayarken fotoğraflar ünlü liderin şifrelerini de gözler önüne seriyor. Tıpkı bu fotoğrafta olduğu gibi. Mübarek'in el hareketi, luğa bağlanıyor. Tarihçiler ise Mübarek'in parmak işaretini şöyle yorumluyor: "19. YY.'da Avrupa'daki Masonlar'ın Masonluğu, doğudaki Bektaşi ve Masonlar'dan öğrendikleri konusunda bir tez yazılmış. Tezin adı: İlmi Miftah... Arapça 'şifreler ilmi' demek. Şifreler ilmine göre, gökyüzündeki kozmik enerjiyi kendine çekebilmek için baş parmak havaya kaldırılır ve bu şekilde 8 dakika tutulur. Bir çeşit paratoner gibi... Bunun Mısır'da kurulmuş özel bir locası var. Adı:
Memphis Mizrahim... Mısır'daki Masonluk da eski firavunlardan beri gelen şifrelere dayalı olan Masonluktur. Bunu kuran adam da İtalyan asıllı bir Müslüman. Adı Cagli Ostra'dır."
Etiketler: , ,
  • 10 Şubat 2011, Perşembe

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.