Bugünkü
Takvim

’da internetten sonra cep telefonları da kesildi

'da bugün yapılması planlanan gösteriler öncesi ülke genelinde internet erişimi kesilirken, cep telefonları ile de artık iletişimin sağlanamadığı bildirildi.

  • Dünya
  • 28.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.01.2011 15:10
ABONE OL
Mısır’da cep telefonları da kesildi
Muhalefet, internetteki sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla on binlerce kişiye ulaşarak bugün Cuma namazı sonrası büyük bir gösteri yapmayı planlıyor.

'da dün internet erişiminin büyük ölçüde kesildiği belirtilirken, bugün ülke genelinde internet hizmetinin tamamen durdurulduğu aktarıldı. Ayrıca cep telefonu ile iletişimin de artık sağlanamadığı gelen bilgiler arasında. Mısır'ın önde gelen muhalif gençlik örgütü 6 Nisan Hareketi, internetteki sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla 70 bin kişiye ulaşarak, bugün yönetime büyük bir gösteri yapma çağrısında bulunmuştu.

Bu arada başkent Kahire'de sabah saatlerinde güvenlik güçlerinin ana cadde ve merkezi bölgeden kaybolduğu belirtilirken, yaklaşık bir saat sonra polis ve özel güvenlik timine ait zırhlı araçların yeniden sokaklarda görüldüğü ifade ediliyor.

Gösteriler Kahire dışına da taşarken, Mısır hükümeti özel dün akşam özel birlikleri sokaklara dökmüştü. Mısır'daki başlıca muhalefet gücünü oluşturan Müslüman Kardeşler de üyelerine bugün yapılacak gösterilerde yerlerini alma çağrısını yapmıştı. Müslüman Kardeşler ayrıca bugün şafaktan önce liderlerinden en az 5 kişi ile eski milletvekillerinden 5 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Öte yandan Mısır İçişleri Bakanlığı, bugün Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e karşı büyük bir gösteri yapmaya hazırlanan protestoculara karşı "kararlı önlemler" alacağı yönünde uyarıda bulundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.