Bugünkü
Takvim

First kaçış

3 gündür 'ı kan gölüne çeviren protestolar, amacına ulaşmaya başladı. Devlet Başkanı Mübarek'in eşi Londra'ya kaçtı. First Lady 'e, gelini Hatice de eşlik etti

ABONE OL
100 valizle kaçtı
Tunus'ta başlayan halk isyanından sonra Devlet Başkanı Bin Ali, üllkeyi terk etmek zorunda kalmıştı... Lübnan'da Hariri'ye karşı yapılan operasyonla yeni Başbakan Hizbullah yanlısı Mikati görevi devraldı. Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da gerginlik had safhaya çıkarken, 'da bu durumdan nasibini aldı. Yüz binlerce kişi, 28 yıldır ülkeyi yöneten Hüsnü Mübarek'e karşı 3 gündür sokaklarda gösteri yapıyor.

İNGİLİZLER' DEN ÖZEL İZİN
Protestoların artması sonucu, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in eşi dün Londra'ya kaçtı... First Lady Suzan'ın özel bir uçak ve 100 bavulla Londra'nın Heathrow Havalimanı'na indiği bazı kaynaklar tarafından doğrulandı. Bir gün önce Oğul Cemal Mübarek, Londra'da bir malikaneye yerleşmişti. İddialara göre Cemal Mübarek, gerekli izinleri aldı ve annesi ile eşi Hatice'yi Londra'ya çağırdı. Ortadoğu uzmanlarına göre, protestolara direnmeye çalışan Hüsnü Mübarek de kısa sürede ülkeyi terk edecek.

6 KİŞİ ÖLDÜ, 100 KİŞİ YARALANDI
ABD'nin, bölgede arka arkaya darbeler alması, "Olağan bir durum" olarak görülüyor. Beyaz Saray, önceki gün Hüsnü Mübarek'e tam destek verdiğini açıkladı. Beyaz saray Sözcüsü, "Mübarek, Ortadoğu barışı için hayatını feda etti. Ancak provakasyonlar soncu halk sokağa döküldü. Mübarek'in ülkeden ayrılması, Mısır'ı büyük bir kaosa sürükler" denildi. Ancak bu açıklamalar, göstericileri daha da kızdırdı. 6 kişinin öldüğü 100'a yakın kişinin yaralandığı gösterilerde, bin 300 kişi gözaltına alındı. Olaylarda, 4'ü ağır 19 polis yaralandı. Bölgeyi iyi tanıyan uzmanlara göre Mısır halkı, Amerikan yanlısı Hüsnü Mübarek'ten kurtulmak için son derece kararlı.

BEKLENEN SON
Amerikan Carnegie Vakfı'nın Ortadoğu uzmanlarından Amr Hamzavi, Tunus'ta Devlet Başkanı Zeynel Abidin Bin Ali'nin ülkeden kaçışıyla sonuçlanan olayların Arap dünyasına hakim otoriter rejimler için bir uyarı niteliği taşıdığını söyledi. Hamzavi, "Maalesef bu durumu görmek istemeyenler için zor günler başladı. Mısır'daki ayaklanmanın sonucunda Mübarek ülkeyi terk etmek zorunda kalacak. Bu isyanı bastırsa bile ömrünün uzun olmayacağı artık kesin. Amerika'nın yanlış politikeları,
bu süreci hızlandırdı" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

hasibi hasibi

Halkin kanini emen Diktatörler'den bütün Islam aleminin kurtulmasi lazim, insallah baslangic olur. Cumhuriyet ve Demokrasi islamin özüne daha yakin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 28.01.2011 21:19
hirsin sonu hirsin sonu

Malesef fazla hirsin sonucu dur koltuga yillarca yapisip kalmanin kendinden den baska digerine sans tanimayanin hazin sonudur yükünü tutan tuttu olan hep zavalli halka olmustur

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.01.2011 20:21
cenk cenk

suzan mübarek.100 değil 1000 valizle kaçsın.bu ne güzellik Allahım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır4
cevapla 28.01.2011 09:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.