Bugünkü
Takvim

Ölüm yolcuları

'nın Başkenti 'daki Domodedovo Havalimanı'nda bomba dehşeti... Kafkaslı bir , üzerindeki bombayı ateşledi. 35 kişi öldü, 34'ü ağır 130 kişi yaralandı

ABONE OL
Moskova'da dehşet

'daki Domodedovo Havalanı, dün korkunç bir bombalı saldırıya sahne oldu...
Yetkililer, 35 kişinin öldüğü, 130 kişinin yaralandığı olayı bir "terör saldırısı" olarak nitelerken, patlamanın dış hatlar geliş terminalinde meydana geldiğini açıkladı. nin, Kafkas asıllı olduğu iddia ediliyor. TSİ 15.30'da gerçekleşen patlama sırasında İstanbul, New York, Dubai, Aşkabat, Kahire, Londra, Viyana, Münih, Hamburg, Tokyo ve Hurgada'dan gelen yolcuların havalimanına indiğini belirtildi. Patlamanın ardından 'da metrolarda güvenlik önleminin artılırdı. Patlamadan kısa bir süre önce havalanan AnadoluJet'e ait yolcu uçağı, Sabiha Gökçen Havalimanı'na indi. Türk yolculardan İlgiz Tatar, "Patlamanın olduğu bölümdeki bir kafede yemek yedim. Bir süre daha geç kalksak, ya da uçak rötar yapsa belki de biz de ölecektik" dedi. Bu arada, Rusya Devlet Başkanı Medvedev, "Bu saldırının arkasındakilere cevabımız sert olacak" ifadelerini kullandı

EN GÜVENSİZ HAVALİMANI
2004'te iki intihar bombacısı, havaalanındaki görevlilerden yasadışı bilet satın alarak Domodedovo'dan uçağa binmeyi başarmıştı. Üzerlerindeki patlayıcıları havadayken devreye sokan eylemciler, iki uçakta toplam 90 kişinin ölümüne neden olmuştu. Yıllardır Rusya'nın en güvensiz havalimanı olarak gösterilen Domodedovo'da yaşanan bu saldırı, ülkede büyük korku yarattı. Emniyet güçlerinin izinleri iptal edilirken, kente giriş çıkışlar da sınırlandırıldı.

YÜZÜNE KOL ÇARPTI
Olayın bir görgü tanığı, patlamanın korkunç olduğunu söyledi. 32 yaşında olan adı gizli tutulan Alman görgü tanığı, "Uçaktan indim bagaj bölümüne doğru ilerliyordum. Patlama sesiyle birlikte vücuduma bir kol parçası çarptı. Yıkılmayan duvarlar kan rengini aldı. Çığlık atanlara yardım için gittiğimde, bacakları olmayanları gördüm. Bu olay yıllarca hafızamdan silinmez" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.