Bugünkü
Takvim

Anneliğin zaferi

İngiliz spor muhabiri anoreksiya hastalığını 'doğum yaparak' yendi

Anneliğin zaferi
spor spikeri , anoreksiya hastalığına yakalandığında henüz üniversitedeydi.
Edinburg Üniversitesi'nde Fransız Dili ve Edebiyatı okuyan Dewar, yoğun stres altında kilo vermeye başladı. Bir süre sonra hiçbir şey yiyemez hale gelen genç kadının durumuna ailesi el koydu. Kızlarını eve dönmeye ikna eden anne-baba, onu hemen doktora götürdü. 40 kilonun altına düşen Heather'in kemikleri de erimeye başladı. Uzun süren tedavi bir türlü sonuç vermedi. Doktorlar Heather'e 2 hafta ömür biçti. 'Yaşamak istiyordum ama yemek yiyemiyordum' diye konuşan İngiliz muhabirin hayatı aldığı bir haberle değişti; Heather hamileydi. Bir bebeği olacağını öğrendikten sonra hayata sarılan Dewar, hızla kilo almaya başladı. 9 ayın sonunda sağlıklı bir bebek dünyaya getiren genç kadın, normal kilosunda kalmayı da başardı. Heather Dewar'ı anoreksiyadan kurtaran kızı Saski ile sağlıklı bir hayat sürüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.