Bugünkü
Takvim

li lidere Japonca gaf

ABONE OL
Çinli lidere Japonca gaf
Başkanı Obama ve eşi Michelle Obama'nın Beyaz Saray'da Devlet Başkanı 'yu ağırladığı yemeğe çok sayıda ünlü katıldı. Davete katılan tek Türk ise Coca Cola CEO'su Muhtar Kent idi. Kent, yaptığı gafla gecenin ilgi odağı oldu. Katılımcılara sıcak bir konuşma yapmak isteyen kent, "Devlet Başkanı Hu ve delegelerin şerefine kadeh kaldırmak istiyorum, kanpai" dedi. Bu sözler üzerine Çinli davetliler kahkahalara boğuldu. "Şerefe" anlamına gelen kelime Çince'de 'ganbei' olarak telaffuz edilirken, aynı kelime Japonca'da 'kanpai' olarak ifade ediliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.