Bugünkü
Takvim

Ölüm karnavalı

Dünyanın en özel karnavalının düzenlendiği Rio, doğal afete teslim oldu... 7 ünlü dansçının can verdiği trajedide, ölü sayısı bini aştı

ABONE OL
Ölüm karnavalı
Sellerin vurduğu 'nın kentinde şiddetli yağış alarmı verilirken, geçen haftaki sel, çamur seli ve toprak kaymalarından ölenlerin sayısı bini aştı. Kentin kuzeyinde ünlü Rio Karnavalı'nın 7 özel dansçısının da öldüğü açıklandı. Rio Savcılığı, yaşları 23-29 arasında değişen dansçı kızların, dinlenmek için gittikleri evin toprak altında kalması sonucu can verdiklerini doğruladı. 3 hafta sonra başlayacak Rio Karnavalı'nda her dansçı, sel faciası nedeniyle siyah bant takacak. 1 yıl önce hazırlanan bir afet planında, olası bir sel felaketinde yok olacağı işaretlenen her binanın toprak altında kaldığının ortaya çıkması, halk arasında büyük öfkeye neden oldu. Ülkenin farklı bölgelerinde başlayan protesto gösterilerine katılımın büyük olduğu gözlendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.