Bugünkü
Takvim

Ekstra Large Gölü si

Devlet si, XX Large devrimi yaptı. Kilolu ve yaşlı oldukları için kenara çekilen balet ve balerinlere yönelik Birim Dans Tiyatrosu kurdu. Aralarında 103 kiloluk dansçının da olduğu sanatçılar, yıllar sonra sahne tozu yuttu.

ABONE OL
XX Large harekatı
Devlet ve si, "bir dönem, kilolu ve yaşlı oldukları için sahneden uzaklaşan balerin ve baletlerin" yüzünü güldürdü. Kilolu balet tartışmasını, eski Kültür Bakanı Atilla Koç gündeme getirmiş ve "103 kilo balet var" demişti. İşte bu, kilolu ve 40'ını devirdikleri için bir kenarda oturan dansçıları tartışmaya açmış, dansçılar hakkında da "bankamatik" yorumları yapılmıştı. Devlet Balesi, bu zihniyeti kırarak, kilolu ve 40 yaşından büyük dansçılara yönelik, "Birim Dans Tiyatrosu" kurdu ve 40 yaş üzerindeki bale sanatçılarının, aktif bir şekilde sahne alması sağlandı. Yaşar Kemal'in bale olarak sahneye konulan "Çakırcalı Mehmet Efe" oyununda, 40-63 arasındaki yaş grubundan 60'a yakın balerin ve balet rol aldı. 103 kiloluk balet Alper Kafa'nın da rol aldığı eser, kısa sürede kapalı gişe yapmayı başardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.