Bugünkü
Takvim

1.5 ton külçe altınla kaçtı

Cumhurbaşkanı ’nin Tunus'u terk etmeden önce Tunus Bankasından 1,5 ton altın külçe aldığını iddia ettiler.

  • Dünya
  • 17.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.01.2011 15:37
ABONE OL
1.5 ton külçe altınla kaçtı
Fransız Gazetesi Le Monde, devrik Cumhurbaşkanı 'nin Tunus'u terk etmeden önce Tunus Bankasından 1,5 ton altın külçe aldığını yazdı. Gazete, Bin Ali'nin bu altınları Cidde'ye götürdüğü iddiasına yer verdi.

Bu arada Fransa Hükümet sözcüsü François Baroin'ub, "Eski Tunus Cumhurbaşkanı Zeynel Abidin Bin Ali'nin yakınlarının Fransa 'da kalmaları uygun değildir" açıklamasının ardından aile Fransa'dan ayrıldı.

Hayat pahalılığı, işsizlik ve yolsuzluğa karşı başlayan ayaklanmanın ardından devlet başkanının 23 yıllık iktidarını bırakarak terk ettiği Tunus'ta, karışıklık henüz sürerken bugün bir ulusal birlik hükümetinin ilan edilmesi bekleniyor.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.