Bugünkü
Takvim

karıştı

Yüksek gıda fiyatlarını ve işsizliği protesto eden halkın isyanı zirveye çıktı. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen 'ta, Devlet Başkanı Bin Ali ülkeyi terk etti

ABONE OL
Tunus karıştı
'ta diplomalı işsizler tarafından başlatılan ve kısa sürede isyana dönüşen protestolar, dün zirveye çıktı. Polis, İçişleri Bakanlığı binasını saran binlerce eylemciyi dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullanırken, bakanlık yakınlarında silah sesleri duyuldu. Ülkede dünkü çatışmalarda 13 kişi daha öldü. Protestolara daha fazla dayanamayan 24 yıllık Devlet Başkanı Zeynel Abidin Bin Ali, hükümeti dağıtarak 6 ay içinde erken seçime gidileceğini açıkladı. Ancak Ali'nin, bir süre sonra yurtdışına kaçtığı ortaya çıktı. Başbakan Gannouchi, devlet başkanı görevlerini geçici olarak üstlendiğini açıkladı. Ordu'nun Kartaca Uluslararası Havalimanının kontrolünü ele aldığı ve hava sahasının kapatıldığı bildirildi. Öte yandan; Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Mehmet Ersoy, Tunus'taki vatandaşları Türkiye'ye getirmek üzere bugün bir uçağın bu ülkeye hareket edeceğini söyledi.

kalan karakter 1000

MUCİT-48 MUCİT-48 // ERZİNCAN

Müslüman ülkelerin milli sermayeleri hep busoyguncu araba gidiyor. Osmanlı padişahları Boşuna hicaz demiryolunu yaptırmadı . Konaklama tesisleride yaptırarak misafir etti hacılarıki ülkelerinin sermayelerini hırsız araba kaptırmasınlar diye. Müslüman ülkelerden çaldıklarını Hiristiyan abnkalarında petro dolar olarak faizde değerlendirdiler. İslam ülkelerini yok etsinler diye. KAFİR arabın oyununu Bozdum Üstün teknolojim ve binlerce buluşlarımla...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.01.2011 11:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.