Vav TV İzle

Tutturamayanlar

2011 seçimlerinden sonra ABD'deki düşünce kuruluşu uzmanı Steven Cook'a ilginç bir soru yöneltiliyor; Peki seçim ABD'de olsa durum ne olurdu?
Steven Cook gayet net bir cevap veriyor: "Washington'da AK Parti kazanırdı ama daha yakın bir oranla. CHP o zaman umduğu yüzde 30'u kesinlikle geçerdi. Belki de Kemal Kılıçdar-oğlu, burada ABD'de yarışmalı."
Ve dün CHP'den bana bir mail geldi.
O mailde aynen şöyle yazıyor; "CHP Amerika Temsilciliği, ABD genelindeki bölge toplantılarına North Carolina eyaletinde devam ediyor.
Duke Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek ve CHP'nin ABD örgütlenmesinin yanı sıra genel seçim stratejisinin tartışılacağı toplantıya tüm halkımız davetlidir."
Evet görüldüğü üzere CHP ABD'de ofis açmış ve Kristof Kolomb'un keşfedipkeşfetmediği bile tartışılan kıtada yarışa başlamış durumda. Temsilcilikleri ve örgütlenmeyi ülke çapında (Ama ABD'de yani) sürdürmeye kararlı. Hayırlı uğurlu olsun. Biz biraz daha gerilere gidelim. Tek amacı İsrail'in çıkarlarını ABD'de korumak olan AIPAC adlı kuruluşta uzman olarak bir TÜRK çalışıyor.
Ve o TÜRK, AIPAC'a bağlı düşünce kuruluşu Washington Enstitüsü için bir rapor hazırlıyor.
Raporda "YENİ CHP" başlığında daha dindar, daha liberal bir ana muhalefet parti altın tepside görücüye çıkıyor.
Sunumdaki "YENİ CHP" için dikkat çekici yorumlar göze çarpıyor. "Eski Kemalistlerin idaresi altındaki gelişimini durdurmuş ve donmuş eski CHP Batı karşıtı olmuştur.
Aynı zamanda katı laikçi-milliyetçi modernleşmeyi, demokratikleşme ve halkın iradesine tercih etmiştir. Yeni Kemalist anlayışla yola çıkan YENİ CHP, FOSİLLEŞMİŞ bir siyasal yapıyı dinamik bir sosyal demokrat hareket haline dönüştürmeye başlamıştır."
Sayfalar dolusu müthiş bir "YENİ CHP" rüzgarı estiriliyor tek amacı İsrail'in çıkarlarını korumak olan en güçlü lobide. Ve derken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Amerikalara götürülüyor. ABD Hükümeti nezdinde bir bakanın yardımcısının yardımcısı nezdinde randevu verilse de bu lobilerde gezdiriliyor Kemal Bey. Perde arkasında "GÖRÜCÜYE ÇIKMA" operasyonunu yürüten CHP'li Faruk Loloğlu o lobilerde "Türkiye-İsrail ilişkilerini geliştirmek öncelikli görevlerimizden olacaktır" diyor. ABD'de İsrail'e çalışan Derin ve PARALEL ikinci bir devlet daha var. Ve bu derin yapının kontrolündeki John Hopkins Üniversitesine bağlı bir Enstitü de 2008'lerde zaten bir rapor hazırlamıştı. 72 sayfalık o raporu sevgili Emin Pazarcı yayınlamıştı. O raporda da aynen şöyle deniyordu; "CHP'den istifa etmeye ikna edilecek Deniz Baykal'la, yolsuzluklar konusunda kamuoyunun dikkatini çeken Kemal Kılıçdaroğlu yer değiştirecek. CHP, yeniden Avrupa tarzı bir sosyal demokrat parti olarak ortaya çıkacak." Ve ardından kaset skandalı patladı, adamların kehaneti ortaya çıktı. İsrail çıkarlarıyla AŞK yaşayan AIPAC'a sunulan "YENİ CHP" sunumu da işte kaset operasyonu sonrasına denk geldi. Ardından İngiltere ve ABD'deki Yahudi baronlara ait üç gazete de "CHP'ye oy verin" diye çağrılar yapmaya başladı. Bunlardan biri de Erdoğan'ı Padişah kıyafetiyle kapak yapan The Economist'ti. Sonra rezil rüsva olarak Washington'a geri çekilen ABD elçisi Riccardione de "Bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz" dedi.
Ardından 17 Aralık operasyonu geldi.
ABD'nin eski büyükelçileri Morton Abramowitz'le, Eric Edelman da, istihbaratçı Henry Barker de Türkiye'de darbelere yaptıkları katkılarla biliniyordu.
17 Aralık operasyonu sonrası "Erdoğan ölümcül darbe aldı" dediler.
Aynı koroya Türkiye'de yaptığı darbeyle övünen Alan Makovsky de katıldı.
Derin ABD'ye çalışan Svante Cornell de "Erdoğan hayatta kalma mücadelesi veriyor" dedi. Ancak tutturamadılar ve Erdoğan siyasi hayatının en yüksek oyunu alarak köşke çıktı. Bu dört isim 17 Aralık operasyonu sonrası Obama'ya mektup gönderip "Türkiye'ye müdahale et" diye yalvaran İsrail aşıkları havuzunda yer alanlardı. Svante Cornell İsrail'de Jaruselam POST'da yazılar yazıyordu. Zaman gazetesinde de makaleleri yayınlanmıştı. Alan Makovsky de zaten CHP'nin Washington bürosundaki "Eski Kemalizm'den" arındırılmış partilileri eğitmek üzere anlaşmış. Tutturamayanlarla yola çıkan bir partimiz... Ve onun içindir her seçimde tutturamıyor!!! Sanırım!!!


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya
      SON DAKİKA