4 bin TL maaşla 5 bin masör aranıyor

Masaj yaptırmak isteyenlerin sayısındaki patlama masaj uzmanlığını da gözde meslek haline getirdi! 2-4 bin lira maaşla çalışacak 5 bin elemana ihtiyaç var

4 bin TL maaşla 5 bin masör aranıyor
Son dönemin modası SPA merkezleri, masaj uzmanlığını kârlı bir meslek haline getirdi. Eskiden birkaç işletmede ve hamamda istihdam edilen masaj uzmanları şimdilerde otel, SPA merkezleri ve hastanelerin vazgeçilmez elemanları arasına girdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Türkiye Masaj Enstitüsü'nün Genel Müdürü Sertaç Ak, sektörde 5 bin kalifiye masaj uzmanı açığı olduğunu belirterek, mezun olanların ise 2 ila 4 bin TL arasında maaşla hemen işe başladıklarını söyledi.

Masaj uzmanlığının yeni dönemin altın meslekleri arasında yer aldığını kaydeden Ak, şöyle konuştu: "Mezunlar kurs bitmeden işlerini buluyorlar. Her gün en az 2 işletme arayarak yeni kayıt yaptıran öğrencileri işe almak için sıraya giriyor.

Bugüne kadar 4 binden fazla mezun verdik, artan talebe yetişmekte zorlanıyoruz."Eğitim süresinin 2 ila 4 ay arasında değiştiğini, 3 zamanlı kurs verdiklerini anlatan Ak, "Gündüz, akşam ve hafta sonu kurslarımız var. Kişiler kendilerine uygun olanı seçiyor.

Kurs ücreti ise bin 500 TL ile 4 bin TL arasında değişiyor" dedi. Eğitim programını sonunda kursiyerlere yeterlilik belgesi verdiklerini ifade eden Ak, "Eğitimini tamamlayanlar dünyanın her yerinde resmi olarak çalışma hakkına sahip oluyor" dedi.

Bin TL yatırımla salon açabilirsiniz

Kursiyerlerin akademik ve uygulama eğitimleri aldığını anlatan Sertaç Ak, "Öğrenciler tıp öğrencisi gibi insan anatomisini tanıyor. Masajın tüm ayrıntılarını uygulayarak yetişiyor. 18 yaşından 72 yaşına kadar öğrencimiz var" dedi. Bazı mezunların kendi işini kurduğunu söyleyen Ak, "Aylık bin TL yatırımla salon açılıyor" diye konuştu.

  • 17 Mayıs 2010, Pazartesi

kalan karakter 1000

XMAX XMAX

Palavra bunlar kursların para tuzağı işte başka birşey değil erkekler sakın kurslara bayılmasın diploma duvarda süs olur ancak :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 17.07.2013 21:22
Teo Teo

Evetttt bir Şeyler yazalım düzeni bozuk sistemle ilğili

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.11.2014 09:30
XMAX XMAX

Aynen palavra sadece kurslar para kazanıyor 1 saat masaj yaparsın 6 dolar alırsın o parayı kazanmak için 350saat masaj yapman gerekir bir ayda oda imkansız :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.07.2013 21:19
RİV RİV RİV RİV RİV RİV

PARASINI VEREN HERKES SERTAC BEYDEN BELGE ALABILIR . KURSA GIDIP UYUMANIZ YETERLIDIR. EN KRALI 2000 I ZOR BULUR .

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 27.03.2013 23:49
nuri nuri

ben bodrumda o kadar 5 yıldızlı otellerin spasında çalıştım hala çalışıyorum ama bu rakamları kim kazanıyor acaba ben en fazla 2000 bin tl alıyorum bunu üstüde yalan olur ama sezonda kış boş varsa kışlık bir yer ögle gelelim belgemde var

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 26.12.2012 12:22
Çağdaş Çağdaş


Bu ülkede para kazanamayanlar artık işsiz insanların umutları üzerinden para kazanmaya çalışıyoarlar..Elimde Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Merkezinden onaylı her önüne gelenin alamıycağı bir sertifikam var ama 2000 den fazla maaş almak için masör değil MASÖZ aranıyoar bilmem anlatabiliyo muyum::)..Bu haberlerin tek amacı milleti kurslara toplayıp ellerindeki son paralarınıda almak..Benim bu işte bizzat çalışan arkadaşlarımda var..İnanmayın kimseye..Hatta içinde bulunduğumuz bu dönemde milli eğitimin verdiği sertifikaların önüne geçiliceği yönünde duyumlar aldım..Özellikle şu sertifikayı alınca şu kadar maaş ve iş var ile ilgili çıkan hiçbişeye inanmayın..önüne gelen bişeylerin sertifikasını vermeye başladı..Bu ülkede tek işe yarayan sertifika ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ SERTİFİKASIDIR.. Askari ücret yada biraz daha üstünde iş kolayca bulabilirsiniz..Heleki adamınız varsa daha üstü maaş alma şansınız vardır..Benden sölemesi..

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 24.12.2012 19:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.